Muhalefetin kümesten tavuk çalan tilkilerden örnek alan bir stratejisi vardı.

Sayın Cumhurbaşkanımız Muhalefet Liderlerinden başka hiç kimseyi muhatap almazken,

Muhalefet liderleri ve yakın çevreleri sadece Sayın Cumhurbaşkanımıza muhalefet etmekle kalmayıp, O’ nun en yakın çalışma arkadaşlarına da yalan ve iftiralarla hatta aileleri üzerinden hunharca saldırmaya devam ettiler.

Hedefe konulan bu isimlerin başında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Sayın Fahrettin Altun geliyor.

Aynı zamanda Profesör olan Altun iletişime getirdiği yeni vizyonun pozitif etkileri ve yalanlara karşı yaptığı etkin mücadele ile muhalefeti ciddi manada köşeye sıkıştırdı.

Sosyoloji alanında eğitimi ve ihtisasları olan Altun yurt dışında çalışmalar yaptı.

Akademik olarak çok parlak bir öz geçmişi var Altun’un. Ömrü İletişim ile geçmiş. Birçok kurumun kurucusu, yöneticisi oldu.

Köşe yazarlığı ve TV Programları da yaptı.

Onunla birlikte İletişim Başkanlığı modern dünyadaki benzerleri etki alanı itibariyle geride bıraktı.

Altun’ un koordinasyonunda İnsanların doğru habere erişimini sağlamak adına yapılanlar özellikle seçim sürecinde çok etkili oldu.

Özellikle deprem sürecinde yürütülen kara propagandalara karşı çok ciddi direnç gösterdi ve insanların galeyana gelmesinin önünde ciddi bir set oldu…

Göreve başladığı günden beri Muhalefetin ölçüsüz ve orantısız saldırılarına Devlet terbiyesi içerisinde cevap veren Altun seçimlerde Muhalefete karşı yürütülen İletişim Stratejisinin mimarı.

Altun’un sadece yurt içerisinde değil Yurt Dışında da Türkiye İmajının Güçlenmesi için çok ciddi çalışmaları var.

İletişimin tüm dünyada çok daha önem kazandığı günümüzde Altun’ un Türkiye Yüz Yılı inşasında Sayın Cumhurbaşkanımızın en önemli yol arkadaşlarından birisi olacağı gerçeği artık herkes tarafından kabul ediliyor.

31 Mayıs 2023

Hasan Fatih Özsümer