'Efes Deneyim' dünyanın en iyisi oldu 'Efes Deneyim' dünyanın en iyisi oldu


Neler oluyor, oldu kısaca derleyelim bu gün... 

Toplamı 3 Milyar Doları bulan Tasarruf Paketi açıklandı, bütçe açığı Yüz Milyar Doların üzerinde olan ülkemizde. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ak Parti Teşkilatlarında yine değişimden bahsetti, heyecandan birliktelikten bahsetti. 

Özgür Özel yumuşak bir siyaset dilini tercih ederken, İyi Parti" nin yeni Genel Başkanı Dervişoğlu olabildiğince sert bir siyaset dili kullanıyor. 

Ak Partinin Grup Başkan Vekillerinden bir tanesi " Biz Saray'dan emir alan insanlar değiliz, Ak Partili vekillerin hür iradesi vardır" diyerek Külliye' yi muhalefetle aynı ağızdan Saray olarak tanımlayan ilk Ak Partili Vekil oldu.

Köprü ve Otoyol geçişlerine yüzde 40 ile 60 arasında değişen zam yapıldı, 
Bakan " Genel Enflasyona etkisi binde 5 olur" dedi. 

Ankara Emniyeti'nde 17- 25 benzeri bir süreç yaşanıyor çok sayıda görevden alma, açığa alma, emekliye sevk etme var. Kriz çok ciddi. 

Can Atalay ile ilgili Anayasa Mahkemesi kararını uygulamayan Yargıtay Daire Başkanı Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı olarak atandı. Külliye' ye yakınlığı ile bilinen Mehmet Akarca Yargıtay Başkanı seçilemedi. 

Manisa Büyükşehir Belediyesi dışardan Manisa' ya yada Manisa'dan dışarıya yapılacak Cenaze Nakil Hizmetlerinde Büyükşehir Belediyesi olarak ücret almayacaklarını açıkladı. 

Özgür Özel 18 Mayıs' ta İstanbul' da atanamayan Öğretmenler ve yeni müfredat için büyük bir miting yapacağını duyurdu. Yakında 10 yıldır Belediye' den maaş alıp işe gitmeyen Manisa Vekillerinin Danışmanlarını açıklayacağını söyledi. 

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü,
Trakya' da kuracakları çiftlikte yılda 1 Milyon Sperm ürereceklerini ve embriyo ile bir ineği yılda 15- 20 defa doğurtarak Türkiye Hayvancılığının sorunlarını çözüp vatandaşa ucuz et yedireceklerini açıklayarak Dünya Genetik Bilimine katkı sağlayarak, hepimizi acınacak halimize güldürdü. 

Yunanistan Başbakanı ile ortak basın toplantısında Cumhurbaşkanımız şuan ülkemizde 1000 Hamas'lı mücahitin tedavi olduğunu açıkladı. 

Havalar bu aralar çok değişik geçen hafta Manisa'ya yağan dolu Tarım Arazilerine zarar verdi. Gündüzleri yanıyor akşamları üşüyoruz. 

Merkez Bankası seçimden bu yana neredeyse 40 Milyar Dolar para çekti piyasadan, rezervler hızla düzelirken koyun pirzolanın fiyatı 30 Doları geçti. 

TSK' nin Aslanları toplu etkisizLEŞtirmelere sınır ötesinde devam ediyor. 

Varlık fonu şirketi olan Koza Altın' ın net karının 2 katı bağış yaptığı ortaya çıktı. Ama hala hiç kimse bağışların nereye ne kadar yapıldığını söylemiyor. 

Yapay Zeka ChatGPT yeni yazılımını  piyasaya sürdü. İnsanın aklı başından gidiyor. 

Aziz Yıldırım Fenerbahçe Başkanlığına adaylığını açıkladı. Seçilirse Futbol takımı Teknik Direktörü Jose Mourinho olacak. 

Hazine Halk Bankası üzerinden dağıtılan Esnaf Kefalet Koop. Kredilerinden subvansiyonu çektiğini açıkladı. Esnafların borcu en az yüzde 30 arttı.  

Esenlikler dilerim...

16 Mayıs 2024

Hasan Fatih Özsümer