Ramazan Bayramı nedeniyle düzenlenen partiler arası bayramlaşma programı kapsamında CHP, MHP, HÜDA PAR, Yeniden Refah Partisi, BBP, DSP, DP, İYİ Parti, Vatan Partisi ve Anavatan Partisi heyetleri AK Parti Genel Merkezi'ni ziyaret etti. Siyasi parti heyetlerini AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Kasım Bostan, Genel Merkez Kadın Kolları Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Ayten Aydın ve Genel Merkez Gençlik Kolları MYK Üyesi Taha Kara karşıladı. AK Parti heyeti, bayramlaşma için gelen parti heyetlerine çikolata ve kolonya ikram etti.

'DİK DURUŞUMUZ DEVAM EDECEK'

AK Parti heyeti ilk olarak, CHP Genel Başkan Yardımcısı Volkan Demir, CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, CHP Kadın Kolları Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi Armağan Akyüz, CHP Gençlik Kolları MYK üyesi Batuhan Cakcak'tan oluşan CHP heyetini kabul etti.

AK Parti'li Uygur, en önemli dileklerinin Filistin'deki zulmün son bulması olduğunu belirterek, "Buruk bir bayram yaşıyoruz. Filistin'de bir katliam yaşıyoruz, bütün dünyanın gözü önünde devam ediyor. Açlıkla mücadele ediyor kardeşlerimiz. En başından olduğu gibi net dik duruşumuz devam edecek" dedi.

CHP'li Demir ise, "Seçim sonuçlarının hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Filistin'deki zulmün bir an önce durdurulmasını temenni ediyoruz. Atılacak adımların ivedilikle atılması konusunu takip ediyoruz, destek de veriyoruz" diye konuştu.

'DEMEK Kİ TÜRKİYE'DE TEK ADAM REJİMİ YOKMUŞ'

AK Parti heyeti daha sonra MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ile Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyelerinden oluşan MHP heyetini kabul etti. Ziyaretten konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Uygur, "7 Ekim'den itibaren Filistin'de dünyanın gözü önünde yaşanan soykırım vahşetini tüm dünya görüyor. 22 yıldır olduğu gibi Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ilk andan itibaren Gazze davasına sahip çıkan bir lidere sahibiz" ifadelerini kullandı.

MHP'li Sadir Durmaz ise "Hükümet ve Cumhurbaşkanımızın atacağı adımların sonuna kadar arkasında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. İsrail'e devlet demek mümkün değil, bir terör devleti ile karşı karşıyayız. Filistin'de en çok yardımı Türkiye'nin yapmasına rağmen birilerinin bunu istismar konusu yapması kabul edilebilir değil. Seçim sürecini geride bıraktık; millet iradesi tecelli etti baş göz üstüne. İlk defa birileri seçim sonuçlarına itiraz etmedi, 'Tek adam rejimi vardı' ve sonuçlar böyle oldu; 'Trafoya kedi girdi' demediler. Demek ki Türkiye'de tek adam rejimi yokmuş, bunun idraki için CHP'nin 1'inci parti olması gerekiyormuş" dedi.

AK Parti heyeti daha sonra diğer siyasi partilerin heyetleriyle bayramlaştı.

CHP'YE BAYRAM ZİYARETLERİ

CHP Genel Merkezi'nde de bayramın 2'nci günü bayramlaşma programı gerçekleştirildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka başkanlığındaki heyette Ankara Milletvekili Aliye Timisi Ersever, Parti Meclisi Üyesi Alkım Denizaslanı ve Genel Merkez Gençlik Kolları MYK üyesi Onur Topkül yer aldı. CHP heyeti sırasıyla AK Parti, DSP, Vatan Partisi, DEM Parti, İYİ Parti, BBP, DP ve MHP ile bayramlaştı. CHP heyeti, ilk olarak AK Parti MKYK üyesi Hasan Sert, Kadın Kolları MKYK üyesi Sena Aktürk, Gençlik Kolları MKYK üyesi Derya Çıraklı'yı Genel Merkez'de kabul etti. CHP ve AK Parti heyetleri görüşmede karşılıklı bayram tebriklerinde bulundu. Nazlıaka, bayramların küslerin barıştığı, uzaktakilerin birleştiği; dostluğun, birliğin ve beraberlik duygusunun pekiştiği günler olduğunu söyleyerek, bu bayramda başta Filistin olmak üzere bütün dünyada barışın, huzurun, refahın ve kardeşlik duygusunun daha da yükselmesini temenni etti.

'BU HİZMETİ SIRT SIRTA BAŞARABİLİRİZ'

AK Parti MKYK Üyesi Hasan Sert ise devletlerin siyasetle yönetildiğini ve ekonomiyle büyüdüğünü, hem ekonomiyi hem de siyaseti doğru yönetmek gerektiğini belirterek, "Bugün geldiğimiz noktada yerel yönetimlerde ciddi bir başarınız oldu, tebrik ediyoruz. Şimdi daha iyi hizmetleri birbirimize yaklaşarak, daha iyi çalışmaların formüllerini geliştirmek zorundayız. Bu insanlar bizden hizmet bekliyorlar. Bu hizmeti; iktidarıyla ve muhalefetiyle sırt sırta, omuz omuza ancak başarabiliriz" dedi.

Nazlıaka da Türkiye ekonomisinin yüzde 85'inin CHP'li belediyeler tarafından yönetileceğini ve bunun sorumluluk duygularını daha da yükselttiğini belirterek, "Bu teveccühe layık olmak için daha fazla çalışmamız gereken bir dönemdeyiz. Bu noktada yereldeki iyi uygulamaları yaygınlaştırmalıyız. Birimizin bir eksiği varsa bu eksiği kapatmalıyız" diye konuştu.

Bakan Uraloğlu: 81 ilimizde bütün tedbirleri almış durumdayız Bakan Uraloğlu: 81 ilimizde bütün tedbirleri almış durumdayız

'BU BİZİM İKİNCİ BAYRAMIMIZ'

CHP heyeti daha sonra DSP, Vatan Partisi ve DEM Parti heyetini kabul etti. DEM Parti Genel Başkan Yardımcısı Vezir Coşkun Parlak, heyetin bayramını tebrik ederek, "Aslında bu bizim ikinci bayramımız oldu. İlk bayramı 31 Mart'ta sandık sonuçları gelmeye başlayınca hep birlikte yaşadık. Türkiye hakları bu gidişata bir 'dur' dedi. Bu adaletsizliğe, bu eşitsizliğe, bu irade gasbına, kayyum rejimine bir 'dur' dedi. En son Van'da gördünüz; birlikte ses çıkarınca bu iktidarı ve kabul edilemez politikalarını durdurabiliyormuşuz. Bu da Türkiye halklarının barış içinde yaşama umudunu büyüttü. Umarım bu bayram da artık bir barışa vesile olur, bütün bu haksızlıkların giderilmesine de vesile olur" ifadelerini kullandı.

'TRAFOLARA KEDİLER GİRDİ' GİBİ ŞEYLER OLMADI

CHP heyeti sonrasında İYİ Parti, BBP, DP heyetleriyle bayramlaştıktan sonra MHP heyetini kabul etti. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, CHP heyetinin bayramını kutlayarak, "Ortak paydamız ülkemizin birliği, bütünlüğü, düzeni. Bizim bu konularda ne kadar hassas olduğumuzu zaten tüm kamuoyu biliyor. Bunun yanı sıra Sayın Özgür Özel'in seçimden sonra yapmış olduğu değerlendirmeyi de çok anlamlı ve kıymetli bulduğumuzu ifade etmek isterim. Tabii biraz da espri de olsun; ilk defa bu seçimde Cumhuriyet Halk Partisi’nin aldığı neticeden sonra, 'Tek adam rejimiydi, onun için böyle oldu' gibi değerlendirmeler duymadık. 'Trafolara kediler girdi' gibi şeyler olmadı bu da bir güzellik, işin esprisi. Ortaya çıkan sonuca da hem Sayın Cumhurbaşkanı hem sayın genel başkanımız olmak üzere, milli iradenin tecellisini herkesin çok samimi bir şekilde saygı duyması gerektiği ifade edildi. Bu esasında demokrasinin geldiği seviye, olgunlaşması açısından da son derece kıymetli" değerlendirmesinde bulundu.

MHP'YE BAYRAM ZİYARETLERİ

MHP Genel Merkezi'nde ise Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Genel Sekreter Yardımcısı Tamer Osmanağaoğlu ve MYK Üyesi Özgür Bayraktar, diğer partilerin temsilcilerini kabul etti. İlk olarak DSP Genel Başkan Yardımcısı Hikmet Aydemir, Genel Sekreter Yardımcısı Tuğçe Babuççu ve Ankara İl Başkanı Mustafa Keçeci, MHP Genel Merkezi'ni ziyaret etti. MHP heyeti, ziyarete gelen diğer partililere kolonya ve çikolata ikram etti. Ardından, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, Kadın Kolları MKYK Üyesi Derya Öztekin ve Gençlik Kolları MKYK Üyesi Salih Aydın'dan oluşan AK Parti heyetinin ziyareti gerçekleşti. AK Parti'li heyetin ziyaretinde konuşan MHP'li Karakaya, "Yerel seçimlerin farklı dinamikleri var. Burada millet tarafından bir uyarı oldu mu; evet, oldu. Bu uyarılar anlaşıldı. Millet iradesine karşı kimsenin diyeceği bir şey yok. Sayın Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanımız da bu konularda çok güzel açıklamalar, değerlendirmeler yaptı. Dendiği şekilde Cumhur İttifakı'nın da oy kaybı söz konusu değil. MHP olarak il genel meclisi yönetiminde yüzde 17 civarında oy aldık" diye konuştu.

'İTTİFAKIMIZ SONUÇLARI BÜYÜK BİR OLGUNLUKLA KARŞILADI'

AK Parti'li Yıldız da Türkiye demokrasisinin doğru işlediğini gösteren bir seçimin gerçekleştiğini belirterek, "Seçim sonuçlarını demokratik olgunlukla karşılama hususunda da Cumhur İttifakı çok güzel bir sınav verdi. Hiçbir mazeret üretmeden, tartışmalara mahal vermeksizin 'Milletimizin iradesi budur, milletimizin ferasetine ve incelikli mesaj verme kabiliyetine inanırız. Dolayısıyla milletimizin verdiği mesajı anlamaya çalışacağız' diyerek hiçbir mazeretin ardına sığınmaksızın ittifakımız büyük bir olgunlukla karşıladı" ifadelerini kullandı. MHP ayrıca, CHP ve Yeniden Refah Partisi heyetleri ile bayramlaştı. (DHA)