ALTIN KIZ’ımızı Ankara kapmış da haberimiz yok

1 Haziran 2021 Salı 13:05Ayşe Begüm ONBAŞI… 11 yaşından beri Milli formayı terleten Altın Kız’ımız tekstilci bir baba olan Serkan Onbaşı ve eşi Seçil'in ilk çocuğu olarak Manisa'nın Akhisar ilçesinde dünyaya geldi. Manisa’da doğmuş büyümüş Akhisar’ımızın öz evladı… Katıldığı Ulusal ve Uluslararası spor müsabakalarında Aerobik Jimnastik kategorisinde sayısız başarılara imza atmış yüz akı bir sporcu. Sizce Ayşe Begüm ONBAŞI nerenin sporcusu?

İlk olarak Salih Hızlı Başkanlığında ki dönemin Akhisar Belediye tarafından keşfedilen Ayşe Begüm ONBAŞI için deyim yerindeyse tüm imkanlar seferber ediliyor. Ayşe Begüm ONBAŞI’nın ailesine gerekli her destek veriliyor. Ayşe Begüm’ün elde ettiği bu başarıların ardından adını kısa zaman içerisinde ulusal ve uluslararası platformlarda duyurması Manisa Büyükşehir Belediye’sini hareke geçiriyor ve Ayşe Begüm çalışmalarını artık Manisa Büyükşehir Belediye spor bünyesine sündürmeye başlıyordu. Buraya kadar her şey normal…

Ayşe Begüm Onbaşı’nın Azerbaycan’ın Bakü şehrinde son olarak katıldığı ve altın madalya kazanarak dünya şampiyonu olduğu organizasyon sonrası sporcumuzun Manisa Büyükşehir Belediye spor değil de Ankara EGO bünyesinde yarıştığı öğrendiğimde yaşadığım şoku Manisa ve Manisalılar adına tarif edemem. Böylesine yetenekli, büyük bir sporcunun Manisa’nın uluslararası platformlarda tanıtım ve reklam yüzü olması gerekirken, işin kaymağını Ankara’nın Spor Kulübü EGO’nun yemesi sizce de tuhaf değil mi?

Peki nasıl oldu da Manisa, Ayşe Begüm ONBAYIŞI’yı elinden kaçırarak Ankaralılara kaptırdı. Bunun adı vurdumduymazlık mı, yoksa beceriksizlik mi? Ona da siz karar verin. Merak ettiğim Manisa Büyükşehir Belediye sporun Jimnastik Şubesi’nin nerede olduğu ve bu süreçte ne yaptığı. Sporda başarıyı futbola endeksleyen bir yönetim anlayışı ile bu işlerin yürümeyeceğini destekler nitelikte bu yazdıklarım. Evet, Manisa FK 1. Lig’e yükseldi. Ama sen, Ayşe Begüm ONBAŞI gibi hem de Manisa’nın öz evladı, dünya çapında bir sporcuyu elinden kaçırıyorsun. Yazık, hem de çok yazık. Ayşe Begüm ONBAŞI’nın kazandığı tüm başarılarda artık isminin yanında ANKARA EGO Spor Kulübü yazıyor. Bunu son olarak Altın Kız’ın Azerbaycan’da kazandığı Dünya Şampiyonluğu sonrası öğreniyoruz. Meğer tren çoktan kaçmış. Bundan önceki başarılarında Manisalı Ayşe Begüm ONBAŞI diye tüm basın kuruluşlarında manşetleri süsleyen Altın Kız için artık Ankara EGO Spor Kulübünün sporcusu yazıyor. Ne olurdu sanki, Manisa Büyükşehir Belediye spor futbola harcadığı milyonlarca liranın cüzi bir miktarını da Atletizme harcayıp, alanında kendisini kanıtlamış profesyonel bir idareciyle Ayşe Begüm ve daha nice yeteneklerimize destek olsaydı.  Güreşçimiz Kerem Kamal İstanbul Belediyespor'a, Judo'da olimpiyatlara hazırlanan bir diğer başarılı sporcumuz Mert Şişmanlar da Galatasaray'a gitmeseydi ne olurdu? Yazık geçekten çok yazık.


YAZARIN DİĞER YAZILARI