İYİ’de ortalık karıştı

20 Eylül 2021 Pazartesi 14:56


İyİ Parti Manisa teşkilatında sular durulmuyor. Lastik belli aşınmış. Patlayan yer yamanmaya çalışılsa da yeni patlaklar gerek parti içerisinde gerekse Manisa kamuoyunda gündemi bir hayli meşgul ediyor. İYİ Parti İl teşkilatında neler oluyor peki?

İl yönetiminden başlayalım öyleyse…Partinin il sekreteri Yılmaz Anatek İl Başkanı Hasan Eryılmaz tarafından görevden alınıp vasfı düz yönetim kurulu üyeliğine düşürülüyor. Kazım Özsoy ile fotoğraf çektirip sosyal medyada yayınlamanın bedeli Yılmaz Anatek ile de sınırlı kalmıyor. İYİ Parti Toplum Politikaları Başkanı Özkan Özmet de Eryılmaz’ın gazabından kurtulamayarak görevinden alınıp düz yönetim kurulu üyeliğine düşürülüyor.  Gerekçesi ne peki? İl eski Sekreteri Yılmaz Anatek dobra dobra anlatıyor her şeyi.  Anatek, ‘İl Başkanı Hasan Eryılmaz’ın beni il sekreterliği görevinden alma gerekçesi Manisa Cumhuriyet eski Savcısı Kazım Özsoy’un partimize katılımında kendisi ile çektirdiğim fotoğrafı sosyal medyada yayınlamam’ diyor. Peki Hasan Eryılmaz Kazım Özsoy’dan neden bu kadar rahatsızlık duymuş olabilir? Anatek bunun da cevabını veriyor hemen, ‘ Hasan Eryılmaz’ın milletvekili olma hayali var. 1. Sırayı kimseye kaptırmak istemiyor. Kazı savcının partiye gelişi Hasan başkan’ da 1. Sıra endişesini doğurmuştur’ diyerek özetliyor durumu. Tabi 2023 seçimlerine yaklaşık 2 yıllık bir süre kaldı. Hasan Eryılmaz’ın bu çabalarına karşılık İYİ Parti'den 1. sıra milletvekili adayı gösterilip gösterilmeyeceğini hep birlikte göreceğiz. 

İl Yönetiminde bu gelişmeler yaşanırken, ilçelerde acaba neler oluyor. Süper haber.com’un haberine göre Turgutlu,  İYİ Parti İlçe Başkanı Önder Ertaş’ın yardım paralarını hesabına geçirdiği iddiaları ile çalkalanıyor. SuperHaber’e konuşan, parası elinden alınan eski İYİ Partili Mehmet Fatih Şengül’ün  "Belediyeden aldığım nakdi yardımı İYİ Parti Turgutlu İlçe Başkanı Önder Ertaş benden istedi. Karşılığında beni belediyeye aldıracağını söyledi. Parayı ona verdim o da kendi hesabına yatırdı" yönündeki açıklamaları ısınan suyu adeta kaynatırken, Manisa eski Milletvekili Tevfik Diker tarafından içişleri bakanlığına ulaştırılan skandal olay hakkında hem İYİ Parti ve ortağı CHP genel Merkezlerinin hem de Manisa özelinde il yönetimlerinin duruma sessiz kalması kafalarda soru işretleri oluşturuyor. Yaşanan skandalın şuan için Manisa’da ,ilgili kurumlar tarafından soruşturulduğu ifade edilse de İYİ Parti İlçe Başkanı Önder Ertaş’ın halen daha görevi başında olması İYİ Parti Genel Merkezinin vurdumduymazlığını gözler önüne seriyor.

YAZARIN DİĞER YAZILARI